Dům s chimérami

Priesnitz, Michal
CULTUM

324 

Skladem

Přidat do seznamu přání
Přidat do seznamu přání

Předpokládané doručení 29.04.–06.05. Mohu vyzvednout osobně ještě dnes?

Pro ověření dostupnosti kvůli možnosti okamžitého osobního vyzvednutí volejte 569 424 540. Přibližně 25 000 titulů je dostupných ihned, dalších 70 000  titulů je na externích skladech s dodáním obvykle do 1-5 dní.

Katalogové číslo: 9788090761933 Kategorie:

Příběh Domu s chimérami se odehrává na Ukrajině před více než dvaceti lety. Autor pracoval poměrně dlouho v Kyjevě a v knize zachytil vzrušující život člověka, který přichází z Česka budovat na Ukrajině pobočku renomované pražské reklamní agentury. Děj románu se odehrává převážně na území nově vzniklého státu, s drobnými výlety do Vídně, Berlína, Moskvy, Paříže či Varšavy. Jde o surově dobrodružnou cestu po troskách sovětského impéria.
"Chceš-li poznat, co je dřina, kup si kolo Ukrajina" je v Česku dlouhá léta profláknutá, dobrosrdečně ironická věta, která spíše než dehonestací a posměchem zavání velkou mírou pochopení a sounáležitosti s lidmi, kteří museli toto jízdní kolo používat. A stejné je to i v případě této nové knihy, kdy lidé na Ukrajině museli z velké části žít nedobrovolně v systému, který neměli rádi, resp. často ho přímo nenáviděli.
Autor se totiž nevysmívá ani Ukrajincům, ale ani Rusům. Obyčejným a vesměs milým a slušným lidem, se kterými se při svých cestách a během života na Ukrajině a v Rusku setkal. Naopak musí obdivovat, že i v podmínkách, ve kterých je státní systém donutil žít, si zachovali to příjemné a horké lidství, teplé člověčenství a obrovskou sílu poprat se se všemi nepříjemnostmi a tragédiemi života.

Typ, vazba

kniha, brožovaná vazba

Počet stran

404

EAN

9788090761933

Datum uvedení

20220610

Jazyk

česky