V zemi babišismu a buranokracie
Doležal Bohumil
Free Czech Media
279 Kč
Skladem
Rozvrat české demokratické politiky v letech 2013 – 2020
Kniha V zemi babišismu a buranokracie publicisty a předsedy Klubu na obranu demokracie Bohumila Doležala prostřednictvím jeho článků mapuje období od nástupu "Nových pořádků" v roce 2013, tedy zejména důsledky prezidentství Miloše Zemana a mocenského vzestupu Andreje Babiše. Texty jsou rozděleny do tematických oddílů a Doležal se v nich věnuje jak změnám, které nastaly po pádu vlády Petra Nečase, tak také silám, jež se na instalaci těchto "Nových pořádků" podílely, a lidem, kteří celkovou destrukci demokratických poměrů umožnili svým lavírováním a mlčením.
Autor v několika textech také rozvíjí problém odkazu Václava Havla a jeho "nepolitické politiky". Dalšími tématy jsou prezidentské volby v roce 2018, politika opozičních stran, demonstrace proti vládě Andreje Babiše a působení spolku Milion chvilek pro demokracii. Nakonec také vládní politika a společenská atmosféra během koronavirové epidemie a jejich dopady na úroveň svobody v České republice.
V poslední části Bohumil Doležal vzpomíná na někdejšího šéfredaktora časopisu Tvář Jana Nedvěda, na filosofa Ladislava Hejdánka a na písničkáře Svatopluka Karáska. Výbor uzavírá "nekrolog za město" psaný u příležitosti výročí náletu na Drážďany v únoru 1945.
Po velkém úspěchu knihy přicházíme s druhým vydáním, které je doplněno texty týkajícími se zejména situace v České republice během pandemie nemoci covid-19.
| Typ, vazba | kniha, brožovaná vazba |
|---|---|
| Počet stran | 240 |
| EAN | 9788090799950 |
| Datum uvedení | 20210406 |
| Jazyk | česky |
